Webist - strony WWW, sklepy internetowe, integracje, wtyczki WordPress

Webist

Etapy współpracy

Krok 1
Wstępne ustalenia
Wstępne ustalenia

Na początku ustalamy jak strona ma wyglądać oraz jakie funkcjonalności ma posiadać.

Krok 2
Konfiguracja i projektowanie
Konfiguracja i projektowanie

Następnie uruchamiamy subdomenę ze świeżo zainstalowanym WordPressem i konfigurujemy go.

Krok 3
Tworzenie
Tworzenie

Po tym przystępujemy do tworzenia pierwszego prototypu strony internetowej ze stroną główną i jedną podstroną.

Krok 4
Testowanie i akceptacja
Testowanie i akceptacja

Po ukończeniu prototypu wysyłamy link do Klienta, aby mógł się zapoznać ze stroną i wprowadzić swoje uwagi do projektu.

Krok 5
Wdrożenie
Wdrożenie

Dodajemy poprawki i tworzymy dalej stronę do momentu, w którym jest ostatecznie zaakceptowana jako gotowa.

Krok 6
Końcowe szlify
Końcowe szlify

Pod koniec przenosimy stronę na serwer docelowy i dodajemy ostatnie drobne poprawki nadesłane przez Klienta.

Etapy współpracy nad stroną internetową

Etapy współpracy nad stroną internetową mogą być różne, jednak zazwyczaj zaczynają się od ustaleń wstępnych z klientem dotyczących celów, potrzeb i oczekiwań od strony WWW. Następnie przystępuje się do projektowania i tworzenia strony głównej oraz podstron zgodnie z zaakceptowanym prototypem. Ważnym etapem jest testowanie strony, poprawianie błędów i ostateczne dopracowanie projektu. Ostatecznie, gdy strona jest gotowa, przystępuje się do wdrożenia na serwerze. Następuje także konfiguracja CMS WordPress, aby klient mógł łatwo zarządzać treścią. Podsumowując, etapy współpracy nad stroną internetową to ustalenia wstępne, konfiguracja CMS WordPress, projektowanie, tworzenie, testowanie i akceptacja, wdrożenie oraz końcowe szlify. 

Etapy współpracy nad stroną internetową
Ile czasu zajmuje projektowanie strony WWW?

Ile czasu zajmuje projektowanie strony WWW?

Projektowanie strony WWW to proces, który wymaga czasu i dokładności. Zależy on przede wszystkim od wielkości projektu oraz ilości poprawek, jakie będą konieczne. Na samym początku projektowania należy omówić szczegółowo z klientem jego wymagania oraz docelowe cele, jakie ma spełniać strona internetowa. Na tej podstawie można przystąpić do tworzenia konkretnych szkiców i prototypów, które będą służyły do dalszych prac. Ważne jest, aby projektować taką stronę, która będzie user-friendly i spełni wszystkie wymagania w kwestii funkcjonalności. Nie można jednak zapominać o optymalizacji strony pod kątem SEO *. To również zajmuje czas i wymaga pewnej wiedzy na temat algorytmów wyszukiwarek. Podsumowując, projektowanie strony WWW to proces, który może zająć od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od konkretnych wymagań i specyfiki projektu.


* - kwestia indywidualna do omówienia

Co z domeną i hostingiem?

Jeśli planujesz założenie własnej strony WWW, powinieneś wiedzieć, że kluczowe są kwestie dotyczące domeny oraz hostingu. Domena to adres Twojej witryny, pod którym użytkownicy będą mogli ją odnaleźć w internecie. Hosting natomiast to miejsce, gdzie Twoja strona będzie przechowywana na serwerze, dzięki czemu będzie dostępna dla klientów. Odpowiednie dobranie domeny i hostingu jest niezwykle ważne, ponieważ od tego zależy stabilność Twojej strony oraz jej widoczność w sieci. Jeśli nie wiesz, które rozwiązania wybrać, nie musisz się martwić. Kompleksowo pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego serwera i domeny, aby Twoja witryna spełniała wszystkie Twoje wymagania. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na rozwijaniu swojej strony lub sklepu i tworzeniu interesującej zawartości, a my zadbamy o techniczne aspekty jej funkcjonowania. W ramach usług oferujemy również projektowanie logo i strony WWW dla naszych Klientów.

Co z domeną i hostingiem?