Webist - strony WWW, sklepy internetowe, integracje, wtyczki WordPress

Webist

Własne podstrony „Moje konto” w WooCommerce

Własne podstrony "Moje konto" w WooCommerce - Webist Blog

Spis treści

Własne podstrony „Moje konto” w WooCommerce pozwalają administratorowi sklepu WordPress na dostosowanie strony konta według własnych preferencji. Dzięki nim mają możliwość dostosowania i personalizacji opcji profilu, co zwiększa komfort korzystania z platformy. Można w łatwy sposób utworzyć nowe strony/podstrony, nazywane endpoint’ami, które będą odpowiadały konkretnym potrzebom użytkownika. Dowiedz się z tego poradnika, jak krok po kroku stworzyć swoje własne podstrony „Moje konto” i w pełni dostosować je do swoich wymagań. Możliwości jest wiele, a korzystanie z nich pozwoli na lepsze zarządzanie kontem, jak również podniesie jakość doświadczenia zakupowego dla klientów sklepu.

Niestandardowe punkty końcowe WooCommerce

Niestandardowe punkty końcowe WooCommerce mogą być dodawane dzięki możliwościom oferowanym przez WooCommerce. Możemy nimi zarządzać poprzez funkcje WordPressa, takie jak add_rewrite_endpoint(). Te niestandardowe punkty końcowe mogą być używane do wielu celów, takich jak dodawanie nowych zakładek do sekcji „Moje konto” czy tworzenie niestandardowych stron produktów. Integracja z zewnętrznymi usługami również jest możliwa poprzez niestandardowe punkty końcowe. Są one idealne do personalizacji adresów URL i zapewnienia bardziej spersonalizowanej oraz przyjaznej dla użytkownika nawigacji. Dzięki nim możemy dostosować funkcjonalność naszego sklepu online według naszych indywidualnych potrzeb.

Jak dodać własne endpointy/podstrony do strony "Moje Konto"?

Chcesz dodać endpointy lub podstrony do swojej strony „Moje Konto” w WooCommerce na platformie WordPress? Możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, za pomocą fragmentu kodu, który dodasz do swojego pliku functions.php. Również możesz to zrobić poprzez wtyczkę (np. Code Snippets). Po drugie, za pomocą wtyczki, która ułatwi dodawanie i zarządzanie takimi endpointami. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź dalszą część tego tekstu. Tam znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące dodawania własnych endpointów do strony „Moje Konto” w WooCommerce. Dzięki temu będziesz mógł dostosować swoją stronę do własnych potrzeb i usprawnić proces zakupów dla swoich klientów. Nie bój się eksperymentować i testować różnych rozwiązań, aby zoptymalizować swoją stronę pod kątem użytkowników.

Za pomocą fragmentu kodu

Za pomocą poniższego fragmentu kodu możesz dodać własny endpoint/podstronę do strony konta użytkownika w WooCommerce. W celu personalizacji kodu zależnie od potrzeb skorzystaj z zawartych w nim komentarzy:

				
					// Dodajemy własny endpoint do WordPress'a
add_action('init', 'myAccountCustomSubpageEndpoint');
function myAccountCustomSubpageEndpoint() {
  add_rewrite_endpoint('moja-podstrona', EP_ROOT | EP_PAGES);
}

// Dodajemy naszą podstronę do menu Moje konto
add_filter('woocommerce_account_menu_items', 'myAccountCustomMenuItem');
function myAccountCustomMenuItem($items){
  // Dodajemy nową podstronę jako element menu
  $new_items = array();
	
  foreach($items as $key => $value){
    $new_items[$key] = $value;
		
		// Wstawiamy element pod odnośnikiem "Kokpit"
    if($key === 'dashboard'){
			// Dodajemy element do tablicy w postaci $new_items['slug'] = 'Nazwa odnośnika';
      $new_items['moja-podstrona'] = 'Moja podstrona';
    }
  }
	
  return $new_items;
}

// Dodajemy zawartość dla customowej podstrony
add_action('woocommerce_account_moja-podstrona_endpoint', 'myAccountCustomEndpointContent');
function myAccountCustomEndpointContent(){
  echo '<h2>Tutaj twój content</h2>';
}
				
			

Uwaga! Pamiętaj, aby po zapisaniu kodu przejść także w kokpicie do podstrony „Ustawienia” -> „Bezpośrednie odnośniki”. Następnie kliknij „Zapisz zmiany”.

Zapisanie bezpośrednich odnośników
Zapisanie bezpośrednich odnośników

Dodatkowo, nie musimy ograniczać się do surowego kodu. Przykładowo, we wtyczce Elementor, w „Szablony” -> „Zapisane szablony” każdy z szablonów może być wywołany za pomocą shortcode’u. Możemy to wykorzystać na naszej customowej podstronie:

				
					// Dodajemy zawartość dla customowej podstrony
add_action('woocommerce_account_moja-podstrona_endpoint', 'myAccountCustomEndpointContent');
function myAccountCustomEndpointContent(){
  // Usuń spacje przed klamrami
  echo do_shortcode('[ elementor-template id="50" ]');
}
				
			

Klucze menu na podstronie Moje Konto

Aby ustawić kolejność naszego nowego elementu musimy znać klucze, które już występują w menu. Na podstronie „Moje Konto” w WooCommerce występują poniższe klucze (w tej kolejności):

 • dashboard,
 • orders,
 • downloads,
 • edit-address,
 • edit-account,
 • customer-logout.

Za pomocą wtyczki do WooCommerce

Niestety, nie udało nam się znaleźć żadnych darmowych wtyczek dla tego rozwiązania. Dodatkowo każde z płatnych rozwiązań wymaga innej konfiguracji. Jednak przygotowaliśmy listę tego typu wtyczek, które mogą Ci pomóc w dodawaniu własnych endpointów/podstron do strony „Moje Konto”. Nie jest to polecenie sponsorowane. Wtyczki te to:

Podsumowanie ustawienia podstron w "Moje konto"

Wykorzystując gotowe rozwiązania oraz fragmenty kodu PHP jesteśmy w stanie dostosować podstrony w „Moje konto” do naszych potrzeb. To pozwala nam na personalizację doświadczenia użytkownika oraz dodanie funkcjonalności, które ułatwią korzystanie z naszego sklepu online opartego na platformie WordPress i WooCommerce. Możemy także skorzystać z różnego rodzaju innych rozwiązań, takich jak połączenie Elementora z ACF, co pozwoli nam na jeszcze bardziej zaawansowane możliwości edycji i dostosowywania podstron. Dzięki temu możemy tworzyć dodatkowe funkcjonalności, które sprawią, że nasz sklep będzie bardziej atrakcyjny dla klientów i atrakcyjniejszy w obsłudze. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi artykułami na blogu Webist.

Opinie
Kliknij, aby ocenić wpis!
[Łącznie: 1 Średnia: 5]

Kategorie:

Udostępnij: